Wspieramy inicjatywy, których celem jest poprawa sytuacji chorych oraz edukacja w obszarze profilaktyki, diagnostyki i terapii. Angażujemy się w kampanie społeczne inicjowane przez Organizacje Pacjentów, propagujące postawy i zachowania prozdrowotne oraz przyczyniające się do poprawy sytuacji osób chorych.
Co powiedzieć osobie chorej na nowotwór? Z takim pytaniem musiała zmierzyć się ponad połowa z nas, gdy bliska osoba usłyszała diagnozę: rak. W tej trudnej sytuacji zazwyczaj towarzyszy nam bezradność, a jednocześnie czujemy odpowiedzialność za losy chorego.
Pragniemy wyrazić słowa wsparcia, ale też staramy się znaleźć rozwiązanie dotykającej naszego znajomego lub członka rodziny tragedii. Zastanawiamy się, jak dobrać właściwe słowa oraz co zrobić, aby realnie pomóc.
Zaangażowane w realizację kampanii „Tylko dwa słowa” organizacje pacjentów, chcą zwrócić uwagę na towarzyszące emocje oraz dające otuchę słowa, a także uświadamiać, że osiągnięcia współczesnej medycyny zmieniają sposób podejścia do nowotworów. Dziś wiemy, że nowotwór nie jest schorzeniem jedynie narządu, a jest grupą różnych chorób o wyjątkowej charakterystyce i cechach molekularnych. Dzięki rozwojowi diagnostyki molekularnej możemy precyzyjnie dobrać terapie celowane, które nie tylko zwiększają komfort życia pacjenta, ale też dają szansę na wygranie walki z chorobą. Pomimo to, rak wciąż wzbudza wiele negatywnych emocji i dotknięci nim pacjenci potrzebują naszego wsparcia. Odpowiednio dobrane słowa, takie jak: „kocham Cię”, „jestem obok”, czy „diagnostyka molekularna” i „medycyna personalizowana”, mają ogromną moc. Dają nadzieję i określają drogę.
Więcej informacji:
NEUROzmobilizowani to kampania edukacyjna skierowana do osób chorujących na stwardnienie rozsiane (SM), rdzeniowy zanik mięśni (SMA) i chorobę Devica (NMOSD) i ich bliskich. Celem kampanii jest wspieranie pacjentów, a także podnoszenie świadomości wśród społeczeństwa na temat tych chorób neurologicznych.
Na stronie internetowej kampanii –
epidemiologia
przyczyny, objawy i diagnostyka
nowoczesne możliwości terapeutyczne
filmy z ekspertami medycznymi, którzy odpowiadają na najczęstsze pytania dotyczące poszczególnych chorób
filmy z pacjentami, którzy dzielą się swoimi historiami ku pokrzepieniu serc
Kampania NEUROzmobilizowani ma również swój profil na FB.
Partnerami kampanii są:
Polskie Towarzystwo Neurologiczne
Polskie Towarzystwo Neurologów Dziecięcych
Fundacja SMA
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego
Fundacja SM – Walcz o siebie
Zapraszamy na naszą stronę i na profil na
Jeden Krok. Wielkie Możliwości to kampania edukacyjna, mająca na celu wsparcie osób chorujących na hemofilię, ich rodzin oraz bliskich. Intencją organizatorów kampanii jest upowszechnienie wiedzy na temat hemofilii. U podstaw kampanii leży przekonanie, że zapewnienie właściwej opieki i nowoczesnego leczenia systemowego może znacząco podnieść jakość i komfort życia osób z hemofilią.
Więcej infromacji na stronie
Kampania edukacyjna i wsparcie dla pacjentów z AMD i DME „Zachowaj wzrok” skierowana jest do osób z grup ryzyka, pacjentów i ich rodzin. Na celu ma poprawę diagnostyki, a także wsparcie pacjentów z chorobami siatkówki. Intencją organizatorów kampanii jest zwrócenie uwagi na problem chorób siatkówki w społeczeństwie, dotarcie do osób z grup ryzyka z informacją o regularnych badaniach wzroku, mających na celu wczesne wykrycie zmian w siatkówce, a także wsparcie pacjentów ze zdiagnozowanym DME i AMD w procesie choroby.
W ramach kampanii powstała strona informacyjna
Ogólnopolska kampania edukacyjna, realizowana przez Roche Polska pod patronatem portalu TacyJakJa.pl, „Stowarzyszenia 3majmy się razem” oraz „Fundacji JaTyMy” została zainaugurowana w kwietniu 2015 roku. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi pacjentów i ich najbliższych na problem nieprzestrzegania zaleceń terapeutycznych, przyczyny i konsekwencji zdrowotnych.
Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) to choroba przewlekła, która wymaga odpowiedniego leczenia do końca życia. Nieleczona lub leczona w sposób nieodpowiedni prowadzi do niepełnosprawności, inwalidztwa, a nawet przedwczesnej śmierci. Dzięki odpowiedniej terapii można powstrzymać postęp choroby.
Poprzez nasze działania pragniemy zachęcić chorych do otwartej rozmowy z reumatologami oraz pokazać, że współpraca z lekarzem, a także zaangażowanie samego pacjenta w proces leczenia ma istotny wpływ na wyniki terapii. Jednocześnie pragniemy przybliżyć temat RZS społeczeństwu, zwiększyć świadomość Polaków w tym zakresie i zachęcić do badań diagnostycznych. Wczesne rozpoznanie zapalnych chorób stawów i włączenie leczenia, to szansa na uzyskanie trwałej remisji.
Organizatorami kampanii są: „Federacja Stowarzyszeń Amazonki”, „Fundacja OmeaLife - Rak piersi nie ogranicza”, „Fundacja OncoCafe - Razem Lepiej”, „Polskie Amazonki Ruch Społeczny”.
Kampania „Wylecz raka piersi HER2+” powstała z myślą o kobietach, które właśnie dowiedziały się, że chorują na ten podtyp nowotworu. Jej celem jest edukacja oraz wsparcie chorych i ich bliskich już od momentu diagnozy.
Na stronie kampanii
Zapraszamy na profil kampanii na